Potrzebujesz dźwiękowca? Zadzwoń: +48 505 605 628

O MNIE

Bogusław Wiktorowicz

Nazywam się Bogusław Wiktorowicz a firma dualtone powstała w 2010 roku jako owoc wieloletniej pasji. Ukończyłem Realizację dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz studiowałem na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Wibroakustyki i Inżynierii Dźwięku.

Od 12 lat zajmuję się realizacją dźwięku na planie filmowym, produkcją, postprodukcją dźwięku oraz sound designem. Realizowałem i postprodukowałem dźwięk do kilkuset produkcji filmowych, w tym krótkich metraży, filmów niezależnych, dokumentów, etiud studenckich, spotów reklamowych, virali, filmów korporacyjnych i wizerunkowych.

W 2018 roku otrzymałem nominację za najlepszy Sound Design w filmie „Fishy Wish” w międzynarodowym konkursie krótkich filmów My Rode Reel. Poza nominacją za Sound Design „Fishy Wish” okazał się również najlepszym filmem w konkursie My Rode Reel 2018 będąc dodatkowo nominowanym jeszcze w trzech innych kategoriach.

W 2015 roku otrzymałem nagrodę „Best Sound Design Award” podczas międzynarodowego konkursu Four Points Film Project 2015 za dźwięk do filmu „What Comes Around” – prod. Panato – reż. Grzegorz Gospodarek.

W 2019 roku zrealizowaliśmy 3-minutowego shorta „Chmurka”, który ponownie spotkał się z uznaniem jury międzynarodowego konkursu filmowego MyRodeReel 2019 w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. „Chmurka” była też finalistą w kategorii najważniejszej przyznawanej przez Jury – „Judges’ Film”. W ramach tego konkursu został również wyróżniony nasz Making-Of, który został finalistą „Best BTS – Entertainment”.

Pasjonuję się dźwiękiem na różne sposoby. Od rejestracji na planie, nagrania muzyki, nietypowe techniki nagraniowe, postprodukcję po zgranie i finalną projekcję. Jestem pasjonatem field recordingu i zgłębiam przeróżne techniki rejestracji i postprodukcji dźwięku począwszy od eksperymentowania z nietypowym omikrofonowaniem po stosowanie całej gamy przeróżnych mikrofonów, przetworników i innych urządzeń będących potencjalnym źródłem dźwięku jako tworzywem do dalszej kreacji. Uwielbiam kreować dźwięk oraz pozyskiwać go w nietypowy sposób. Z pasją spędzam czas w moim domowym studio gdzie typowa pracy montażysty dźwięku miesza się z eksperymentami i nietypowymi rozwiązaniami związanymi z kreacją dźwięku.

Bogusław Wiktorowicz na filmpolski.pl

Back to Top